page-background

Zdravotnické zařízení KCK SALVE Vám nabízí od 1.9.2019 služby profesionální a zkušené fyzioterapeutky v případě bolestí zad nebo jiných poruch pohybového aparátu jakéhokoliv charakteru a lokalizace. Využití fyzioterapie je vhodné zejména pro ženy, které trpí bolestmi pohybového aparátu době těhotenství, ale i pro ženy, které již před otěhotněním bolestmi trpěly a nebo se tyto obtíže projevily vlivem změn hormonálních či posunem těžiště těla.

Fyzioterapeutické cvičení obsahuje lehké mobilizační techniky, při nichž je brán ohled na stav pacientky (těhotenství jako takové, na jeho pokročilost a průběh), nácvik automobilizačních technik, cvičení dle vývojové kineziologie, dle konceptu Spiral dynamic a metody Ludmily Mojžíšové. Během konzultace se žena seznámí s tím, co a jak může cvičit během těhotenství a jak by následně žena měla se sebou pracovat po porodu, aby došlo ke správnému zavinutí dělohy a břišních svalů (např. odstranění diastázy, tj. rozestupu břišních svalů).

Fyzioterapie pro těhotné od 2. trimestru (v KCK SALVE nově od 1.9.2019)

Trpíte v těhotenství bolestmi zad nebo končetin?  

Tyto vznikají přirozeně v důsledku hormonálních změn a posunem těžiště těla.

Od potíží vám pomůže ulevit specializovaná fyzioterapie pro těhotné v KCK SALVE v Americké ulici 42, vedená plně kvalifikovanou zkušenou fyzioterapeutkou Bc. Ninou Petržalovou (roz. Čechovou).

  • Nabízíme lehkou mobilizaci, fyzioterapii dle vývojové kineziologie a metody Ludmily Mojžíšové, přizpůsobené stavu pacientky a pokročilosti a průběhu těhotenství.
  • Naučíme vás také, jak se sebou pracovat po porodu, aby došlo k rychlému návratu zdravé kondice těla.

Pacientky jsou objednávány po hodině, vlastní cvičení a porada s fyzioterapeutem tedy trvá cca 45 – 50 minut.

Fyzioterapie zaměřená na posílení pánevního dna (v KCK SALVE nově od 1.9.2019)

Trápí vás samovolné úniky moče (inkontinence) nebo prolaps pánevních orgánů?

V mnoha případech je podstatou problému nedostatečná funkčnost svalů v oblasti pánevního dna. Nabízíme přesné zjištění podstaty problému, která vede k vyloučení jiných možných příčin onemocnění a v případě potvrzení svalového původu obtíží péči zkušené fyzioterapeutky.

Odborná fyzioterapie směřující k aktivaci a posílení daných svalových skupin je nebolestivá a v případě vaší spolupráce, tedy provádění doporučených cviků, vede k omezení až kompletnímu zmizení problémů. Zbavíte se tak nepříjemných obtíží a v mnoha případech se tím vyhnete jinak potřebné operaci.

Fyzioterapeutické služby v KCK SALVE nejsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění, ale dle ceníku zdravotnického zařízení.