page-background

Zdravotnické zařízení KCK SALVE Vám nabízí od 1.9.2019 služby profesionální a zkušené fyzioterapeutky v případě bolestí zad nebo jiných poruch pohybového aparátu jakéhokoliv charakteru a lokalizace. Využití fyzioterapie je vhodné zejména pro ženy, které trpí bolestmi pohybového aparátu době těhotenství, ale i pro ženy, které již před otěhotněním bolestmi trpěly a nebo se tyto obtíže projevily vlivem změn hormonálních či posunem těžiště těla.

Fyzioterapeutické cvičení obsahuje lehké mobilizační techniky, při nichž je brán ohled na stav pacientky (těhotenství jako takové, na jeho pokročilost a průběh), nácvik automobilizačních technik, cvičení dle vývojové kineziologie, dle konceptu Spiral dynamic a metody Ludmily Mojžíšové. Během konzultace se žena seznámí s tím, co a jak může cvičit během těhotenství a jak by následně žena měla se sebou pracovat po porodu, aby došlo ke správnému zavinutí dělohy a břišních svalů (např. odstranění diastázy, tj. rozestupu břišních svalů).

Fyzioterapie pro těhotné (v KCK SALVE nově od 1.9.2019)

Trpíte v těhotenství bolestmi zad nebo končetin?  

Tyto vznikají přirozeně v důsledku hormonálních změn a posunem těžiště těla.

Od potíží vám pomůže ulevit specializovaná fyzioterapie pro těhotné v KCK SALVE v Americké ulici 42, vedená plně kvalifikovanou zkušenou fyzioterapeutkou Bc. Ninou Čechovou.

  • Nabízíme lehkou mobilizaci, fyzioterapii dle vývojové kineziologie a metody Ludmily Mojžíšové, přizpůsobené stavu pacientky a pokročilosti a průběhu těhotenství.
  • Naučíme vás také, jak se sebou pracovat po porodu, aby došlo k rychlému návratu zdravé kondice těla.

Pacientky jsou objednávány po hodině, vlastní cvičení a porada s fyzioterapeutem tedy trvá cca 45 – 50 minut.

Fyzioterapeutické služby v KCK SALVE nejsou hrazeny z veřejného zdravotního pojištění, ale dle ceníku zdravotnického zařízení.