page-background

Nabízíme profesionálně vedené individuální a skupinové (maximálně tři páry ve skupině) PŘEDPORODNÍ KURZY

Kurzy vede zkušená plně kvalifikovaná porodní asistentka Simona Josefová, dříve staniční sestra porodního sálu v Ústavu pro péči o matku a dítě v Praze Podolí.

Kurzy považujeme za vysoce přínosnou část Vaší přípravy na porod a péči o Vaše dítě. Umožní Vám lépe porozumět změnám, které ve Vašem těle i na duši probíhají během těhotenství. Pomohou Vám a Vašemu miminku dodat vše, co během pobytu ve Vašem těle potřebuje a připravit sebe i partnera na porod a období po něm. Tuto krásnou, ač nejednoduchou, dobu ve Vašem životě si tak lépe užijete.

Kurzy probíhají v nově připravených prostorách KCK SALVE v Americké 42, Praha 2, v bezprostřední blízkosti Nám. Míru a mají 3 základní části a obsahují následující témata:

Průběh těhotenství a příprava na porod 

- dozvíte se, jaké fyzické a psychické změny probíhají ve Vašem těle během těhotenství, čeho se vyvarovat a co naopak můžete dělat bez omezení, jak upravit svůj jídelníček, pohyb a další části běžného života s cílem zdravého těhotenství a jak předcházet těhotenským obtížím

- dozvíte se, jak se tělo chystá na porod, jak rozeznat tzv. poslíčky od kontrakcí - porodních stahů, kdy vyrazit do porodnice, jak probíhá příjem na porodní sál a první, druhá a třetí doba porodní, možnosti tlumení bolesti přirozenou formou a léky, dechové techniky, úlevové polohy a polohy, které usnadňují porod, jaká je úloha partnera u porodu, průběh čtvrté doby porodní a prvních hodin s novorozencem.

Šestinedělí a kojení

- dozvíte se, jaké fyzické a psychické změny probíhají ve Vašem těle v období šestinedělí, jak nastupuje tvorba mateřského mléka, jak správně kojit a pečovat o novorozence, jakou výživu Vy a Vaše miminko potřebujete.

Kurzy je možné objednat v těchto dnech a hodinách:

  • Pondělí 13.30 - 16.00 Šestinedělí a kojení
  • Úterý 13.00 - 15.00 Individuální konzultace s porodní asistentkou nebo Šestinedělí a kojení
  • Čtvrtek 12.00 - 16.30 Průběh těhotenství a příprava na porod
  • Pátek 13.00 - 17.30 Průběh těhotenství a příprava na porod

Lze zažádat o finanční příspěvek na předporodní kurz nebo cvičení od Vaší zdravotní pojišťovny. Základní podmínky poskytnutí takého příspěvku od jednotlivých zdravotních pojišťoven naleznete na www stránkách Vaší pojišťovny, orientační přehled podmínek příspěvků naleznete ZDE